Zajímavosti v okolí

Penzion ARON je situován do nádherného horského prostředí Jizerských hor města Smržovka. Konkrétně v ulici a části města Jelení kout pod horou Černá studnice, 869 m.n.m.

Smržovka leží v údolích Smržovského potoka a říčky Kamenice včetně jejich přítoků. Na jihu tvoří hranici zalesněný hřbet Černé studnice a Muchova, na severu jižní svahy Bukové hory a řeka Kamenice.

Smržovka je město patřící do zóny pobytové rekreace Chráněné krajinné oblasti Jizerských hor a spadá do české části Euroregionu Nisa. Přirozenou hranici mezi českou, německou a polskou částí ERN tvoří Jizerské a Lužické hory. Převládajícím krajinným typem je pahorkatina a hornatina s více jak 50% lesních porostů.

Velmi hustá síť značených turistických cest v Jizerských horách a jejich okolí umožňuje návštěvníkům poznat tyto nejsevernější české hory velmi důkladně. Horské cesty procházejí i státními přírodními rezervacemi, kromě rašelinišť se vzácným rostlinstvem jsou velmi cenná místa se zachovanými původními bukovými porosty či zbytky smrkového pralesa. Na katastru města se nachází turistické zajímavosti, po kterých návštěvníky provede vyhlídkový okruh.
Zajímavostí města je nesporně Železniční viadukt nebo Kostel sv. Archanděla Michaela Navštívit lze také Muzeum obrněné techniky
(zdroj http://www.smrzovka.cz, http://www.rozhledna.eu/
.
rozhledna     viadukt     kostel

V okolí je řada dalších zajímavých míst, která můžete navštívit. Kromě již zmíněné Černá studnice, která je od našeho penzionu vzdálená 2,5 km je zde nedaleko další rozhledna Bramberk (9km)

Mnoho zajímavého Vám také může nabídnout Výletní areál Pěnčín s kozí farmou, ochutnávkou sýrů a projížďkou vláčkem

Skvělá atrakce pro návštěvníky všech věkových kategorií je jistě Bobová dráha v Janově nad Nisou – 13 km.

Pro milovníky přírody Vodopády v Jedlovém dole 13 km, Blatný rybník (17km) nebo vodní nádrže Souš (16 km) a Josefův Důl (12 km).

Pokud dáte v teplém počasí přednost lenošení před turistikou, je v okolí několik koupališť:
Koupaliště Lučany – v přírodním prostředí, vzdálené 7 km,
Koupaliště Tanvald – 7 km
Jablonecká přehrada-Mšeno s písčitými i travnatými plážemi a možností využít vodních sportů.

Další zajímavá místa:
Muzeum skla a bižuterie Jablonec n. N ( 9km)

Liberec
Zoo Liberec (27 km), botanická zahrada Liberec (27 km), Dinopark Liberec (26 km), aquapark Centrum Babylon (24 km), Ještěd (32 km).